<

Пропозиції для служіння постулації в ФОСЗавдяки Генеральному Міністру Енкарніті дель Позо, Президії Міжнародної Ради ФОС, Генеральних Духовних Асистентів з’явилось нове служіння в ФОС – Комісія з питань постулації в ФОС.

Постулація – це процес збору інформації, необхідних свідчень для подальшого процесу беатифікації чи канонізації.

Велика кількість францисканських терціаріїв/членів ФОС були проголошені блаженними чи святими  завдяки зусиллям постулаторів, тобто осіб, яких було призначено вести процес беатифікації/канонізації. Напр., св..Анжела з Фоліньйо була проголошена святою  у жовтні 2013 року Папою Франциском завдяки докладному вивченню, дослідженню братами І Ордену.

Також була зроблена робота, завдяки якій ми тепер можемо краще знати і розуміти наших святих покровителів (Св.Людовик, Св.Єлизавета Угорська тощо).

У січні 2011 року було опубліковане зібрання літургійних молитов до францисканських святих. В цій публікації ми змогли побачити, як глибоко закорінена та поширена францисканська духовність протягом всієї історії Церкви.

Завдяки зусиллям братів з І Орденом маємо документовану історію наших святих світських францисканців.

Ми розпочали нашу власну роботу з участі в в щорічних курсах, організованих Конгрегацією в справах святих, що в римі, у 2012/2013 рр. Це дало нам можливість дізнатись глибше про величну історію святості в нашому Ордені.

Деякі пропозиції щодо покращення роботи Комісії  з питань постуляції в ФОС:

  1. Розвивати більш глибокі стосунки з відомствами в справах святих І Ордену та ТОР.

Перш за все навчитись на практиці, як готувати «позицію», основний документ для різноманітних типів справ. Ми потребуємо часу для вивчення та засвоєння цього, саме тому ми будемо просити про допомогу постулаторів Францисканської Родини. Ці контакти слід встановлювати через наших Генеральних Асистентів, щоб ми могли зрозуміти, як організувати наше власне служіння, прислуховуючись до їхніх пропозицій та вказівок.

  1. Дізнатись про справи членів ФОС, якими займаються різні францисканці постулатори.

Це необхідно для того, щоб усвідомити всеохоплюючу картину справ, та особливо тих, які можуть мати відношення до нашого Ордену.

Якщо будемо знати життя чисельних терціаріїв в різних історичних ситуаціях, тоді це допоможе нам подати пропозиції, які є насправді  значущими в наші часи. Перифразуючи нашу Регулу, можна було б сказати, що нам слід переходити від історії до сучасності та навпаки. Покутників, терці аріїв та світських францисканців пов’язує  одна й та сама харизма, яка є унікальним скарбом, який необхідно зберігати та розвивати.

  1. Розпочати будувати контакти з нашими Національними спільнотами, які мають бути основними каналами визначення можливих справ, які вимагають особливої уваги.

Це дуже важливий аспект для успішності нашого проекту. Нам необхідно розвивати активну братерську співпрацю, яка дозволить нам визначити та дізнатись про життя багатьох наших братів і сестер.

  1. Сприяти інформації про встановлення даного служіння в ордені через публікації та засоби масової комунікації, тому що всі рівні Ордену мають активно співпрацювати зі своїми власними національними центрами. Це має стати єдиним шляхом, щоб розпочати активне залучення всіх спільнот.
  2. Організувати формаційні заняття, які б торкались питань цього особливого служіння і допомогли зрозуміти його важливість.

Так само, як ми зробили це зі св.Людовиком та св..Єлизаветою цього року, можна було організувати літургійні тексти та навчальні заняття, які стосуються інших блаженних та святих. Це має бути завданням спільнот на різних рівнях.

  1. Надавати важливості простим ініціативам, заходам молитви та роздумів, які дозволять краще знати святих та будуть спонукати до святості – під час святкування Урочистості всіх святих 1 листопада та Свята всіх Францисканських святих 29 листопада.
  2. Сприяти спільній молитві в усьому Ордені, яку можна включити в Літургію годин. Таке впровадження могло б кликати нас до святості, заснованої на нашій Регулі та Генеральній Конституції.

Ми пропонуємо приклад цих молитов, сподіваючись, що вони можуть бути використані в наших спільнотах.

Диякон Франческо Маттіокко ofs

Рим, 28 жовтня 2014 р.