Лист Конференції Францисканської Родини

Конференція Францисканської Родини

до всіх братів з наших Орденів

до Францисканської Родини

Лист Генерального Міністра ФОС Тібора Каузера

 

Дорогі брати з Першого Ордену, сестри клариски,

брати й сестри з Третього Регулярного Ордену,

та Францисканського Ордену Світських,

а також Францисканської Молоді

 

Нехай Господь обдарує вас Своїм миром!

 

Наступні роки стануть для нас часом, коли будемо пригадувати декілька важливих подій із останнього періоду життя св. Франциска.

Протягом 2023-2026 років будемо в особливий спосіб відзначати основні віхи францисканської історії, які хочемо окреслити як Францисканське 800-річчя. Центром святкування стане святий 2025 рік Господній. Воно включатиме в себе згадування 800-ої річниці Регули, Різдва в Греччо (2023 рік), отримання Франциском стигматів (2024 рік), створення Пісні хвали створінням (2025) та переходу Ассізького Бідака до Дому Небесного Отця (2026 рік). В цілому під Францисканським 800-річчям розуміємо багатоаспектну подію з обов’язковим відзначенням декількох річниць.

Цей шерег річниць дасть нам безцінну можливість в натхненний і оживляючий спосіб пригадати євангелічну харизму, яку Святий Дух пробудив в Церкві через святого Франциска. Ми прагнемо відзначити Францисканське 800-річчя в повній єдності з усією Родиною, в усіх країнах та контекстах по всьому світі, де ми є присутніми.

Саме тому на нашій зустрічі, яка відбулась 3 жовтня 2021 року в Ассізі, ми вирішили підтримати та підготувати святкування цього унікального ювілею.

Ми затвердили Координаційний Комітет з підготовки до Францисканського 800-річчя, до складу якого увійшли  провінційні міністри наших Родин в Центральній Італії, кустош монастиря Сакро-Конвенто в Ассізі та чотири представники наших Генеральних Рад, які будуть разом нами брати участь в координаційній праці.

Генеральні Міністри Першого Ордену покладають на Комітет наступні завдання:

  • створити керівні напрямки у поглибленні знань нашої харизми – як в наших спільнотах, так і в різних реаліях, з якими ми працюємо;
  • координувати основні моменти співпраці між ініціативами, якими займаються в Рьєті, Аль Верні, Ассізі за посередництвом Церковного координаційного комітету, який провадять вище згадані міністри та кустош, а також деякі брати, сестри клариски, сестри францисканки та світські францисканці. Присутність єпископів вищезгаданих дієцезій у Церковному координаційному комітеті заохочує нас до глибшого та більш розвинутого духу церковної єдності з одночасним збереженням натхнень нашої харизми;
  • надсилати рекомендації робочій групі експертів, на яких покладається завдання створити план глибшого вивчення нашої харизми на різних етапах святкування ювілейної річниці.  Цей план стане допомогою у складанні програм початкової та постійної формації для наших провінцій, кустодій та інших підвідомчих областей;
  • заохочувати завдяки застосуванню різних ініціатив Божий народ та громадські організації до зростання у вірі та проголошування її через діалог та задля сприяння взаємній співпраці.

Неможливо применшити значення відзначення Францисканського 800-річчя, яке не обмежується лише декількома святкуваннями у наших санктуаріях в Італії. Цей особливий ювілей має особливе значення і завдання для всіх нас в усьому світі – наново подивитись та більше дізнатись про основні засади нашої францисканської харизматичної ідентичності.

Початок Францисканського 800-річчя, яке буде позначене циклом святкувань певних річниць, буде оголошене 29 листопада 2021 року в санктуарії в Греччо. У Греччо св. Франциск бажав особисто досвідчити убогість, в яку зодягнувся Христос, щоби ми змогли усвідомити красу Бога, Який став Людиною.

Ми переконані, що цей план дій дасть унікальну можливість відновити наше спільне натхнення та харизматичну ідентичність, не лише для нас самих, але задля блага всієї Церкви, яка знаходиться на шляху до чоловіків та жінок цього благословенного та одночасно непростого часу. Через Церкву ми можемо проголосити оновлену радість Євангелія Ісуса Христа в дусі всесвітнього братерства та через піклування про  створений світ.

Готуючись до цієї подорожі, передаємо Вам сердечні вітання і бажаємо правдивого миру та добра в Господі.

Ваші брати,

Генеральні Міністри.

бр. Массімо Фузареллі OFM, Генеральний Міністр Ордену Братів Менших

бр. Роберто Дженуін OFMCap, Генеральний Міністр Ордену Братів Менших Капуцинів

бр. Карлос Альберто Тровареллі OFMConv, Генеральний Міністр Ордену Братів Менших Конвентуальних

бр. Амандо Трухільйо Кано TOR, Генеральний Міністр Третього Регулярного Ордену

с. Дебора Локвуд, Голова Міжнародної Францисканської Конференції Третього Регулярного Ордену

бр. Тібор Каузер, Генеральний Міністр Францисканського Ордену Світських

 

«Господи, дай пізнати мені твої шляхи».

Гамір життя часом робить нас глухими, тому ми ризикуємо не почути голосу Господа, а значить втрачаємо з Ним зв’язок. Давайте жити повним життям і молитися до святої Люції, щоби просвітились очі нашого розуму й серця і щоби вона допомогла нам побачити шляхи Господа, передбачені для нас.

Лист Конференції Францисканської Родини