1 - 3 Обіти


«Господь дав мені братів», або що робити з ближнім, який заважає мені спілкуватися з Богом?

(на основі статті о. АндріанаЗудіна OFMConv)

Господь має бути для нас Центром і Фундаментом усього. І ті люди, яких ми зустрічаємо в спільноті, яких Бог туди приводить,– це брати, яких Він дає нам, щоб ми побачили правду не стільки про них, скільки про себе самих. Франциск не даремносказав ці слова: «Господь дав мені братів».


Докладніше

ДІЛЕННЯ У СПІЛЬНОТІ

Матеріал підготував бр. Антон Підгорний OFM Cap

Францисканець не може жити без спільноти. Коли ми складали обітниці в Францисканському Ордені Світських, то говорили у Формулі обітниці між іншими такі слова:


Докладніше

Роздуми над Регулою ФОС

Мир та добро!

Любі у Христі брати і сестри, дорогі францисканці, цього року ми з вами святкуємо 800-ліття proto-Регули, це перші Правила Ордену Братів і Сестер Покути - «Memoriale propositi», які у 1221 році затвердив папа Гонорій ІІІ.


Докладніше

Проголошення Доброї Новини – програма дій

Формаційний проект Міжнародної Ради ФОС

Коментар, доповнення і питання Е. Крейзера, ФОС

Сьогодні по всьому світу ми стикаємося з явищем секуляризму та атеїзму. Цей факт був уже зазначений Папою Павлом VI в Апостольському Повчанні " Evangelii nuntiandi " (1975).


Докладніше

Обітниці в ФОС: дар і зобов’язання

Формаційний проект Міжнародної Ради ФОС

За матеріалами бр.Феліче Канджелозі OFM Cap 

Підготував Е. Крейзер SFO

Відповідно до Ритуалу ФОС, брати і сестри Францисканського Ордену Світських складають обітниці під час особливої урочистості. Обітниці є Божою дією та виключною подією.


Докладніше

Євангелізація – важливе завдання ФОС

Формаційний проект Міжнародної Ради ФОС

Коментарі та питання підготував Евальд Крейзер ФОС

У наступному розділі представлено оригінальні уривки з перших шести частин Апостольського Заклику Папи Павла VI «Євангелізація сучасного світу» (Evangelii Nuntiandі). Його було опубліковано в 1975 році.


Докладніше

Францисканський Орден Світських – справжній Орден

Формаційний проект Міжнародної Ради ФОС

Матеріал підготовлено Бенедетто Ліно

Ким ми є як світські францисканці? Духовний рух? Релігійна група? Світська організація? Нам слід ніколи не забувати, як Церква бачить нас. Всі Папи в минулому стверджували досить ясно: «Ви – Орден… правдивий Орден ». Але що це означає бути Орденом?


Докладніше

Служіння культурі

Формаційний проект Міжнародної Ради ФОС

Компендіум соціальної доктрини Церкви, n. 558-562

Розглянемо другу частину теми «Служіння в культурі», в якій Компендіум наголошує на виклику змісту культури, що покликана нести правду і коректне розуміння людської особи в цілому.


Докладніше

Сім’я та подружжя

Формаційний проект Міжнародної Ради ФОС

В січні 2016 року Комісія у справах родини, яка діє при Президії Міжнародної Ради ФОС оголосила про початок своєї роботи і запропонувала всім місцевим спільнотам ФОС по всьому світі роздумувати в цьому році над темою «Сім’я та подружжя» в світлі Божого слова та послань від наших Пап, а також підготовчого катехізису до Всесвітньої зустрічі родин в Філадельфії (2015).


Докладніше

Святий Людовик і духовне життя

Формаційний проект Міжнародної Ради ФОС

Тема I. Скеруй своє життя до Бога
“Любий сину, моє найперше навчання – люби Бога всім своїм серцем і всією силою своєю. Без цього ніхто не вартий нічого” (З Духовного Заповіту св.Людовика до свого сина).


Докладніше