Постійна формація


Мати у собі Святого Духа #3

Знову віднайти Святого Духа і відкритися на Його діяння.

Таїнство Миропомазання.

о. Адам Вольчинський OFM

Дорогі світські францисканці, Серафитський доктор, св. Бонавентура, розважаючи над діями Святого Духа в часах Старого та Нового Завіту, говорить, що так само, як усі ріки вливаються до моря, а море не розливається, так і всі якості святих і ласки ангелів, мучеників і послідовників… сходяться в Непорочній. І немає в цьому нічого дивного, тому що всі благодаті Святого Духа прийняті Марією і за її заступництвом розливаються на нас. Тому ми присвячуємо ці роздуми нашій Небесній Цариці і просимо її материнського благословення. А тепер спробуємо розглянути питання, що містяться в заголовку.


Докладніше

Мати у собі Святого Духа #2

2. ДУХ СВЯТИЙ У ЖИТТІ ХРИСТИЯНИНА

Таїнство Хрещення та його значення

о. Томаш Кригер OFM Cap

В обряді початку періоду впровадження до Францисканського Ордену Світських, тобто прийняття до Постулату, священик каже: Досконалість християнського життя, до котрого є покликані усі вірні, а особливо послідовники св. Франциска, вимагає праці над розвитком чеснот та дарів Святого Духа, які ми отримали в Таїнствах Хрещення та Миропомазання (Ритуал ФОС). Після цих слів кандидати до францисканського способу життя зі свічкою підпаленою від Пасхалу обновлюють обітниці Хрещення.


Докладніше

Мати у собі Святого Духа #1

1. СВЯТИЙ ДУХ ТА ЙОГО ДІЯ В ЦЕРКВІ

о. Юзеф Ласкі OFMCap

 

Святий Дух – це Третя Особа Пресвятої Трійці посланий від Отця і Сина і є Основою виникнення і реалізації християнського життя. Дух Святий є Таємницею. Присутній в акті створення як «Дух Божий, що ширяв над поверхнею води» (Бут. 1,2) об’явився в Старому Заповіті ніби «замість самого Бога», готуючи людську історію до приходу Месії.


Докладніше

Особисте освячення

(Роздуми над статтею 1. п.1 Генеральної Конституції ФОС)

ГК ФОС ст.1, п.1: «Усі віруючі покликані до святості і мають право слідувати, у єдності з Церквою, власним духовним шляхом».

Христос нас закликає: "Тож будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний" (Мт. 5.48). Цю можливість довів св. Франциск і велика кількість його послідовників з усіх трьох францисканських орденів. 120 святих і 60 у процесі беатифікації.


Докладніше

ВИПРОБУВАННЯ І СПОКУСИ

Жан Корбон

(Словник Бібілйного Богослів’я, Брюсель, 1990)

Іноді випробуванням ми називаємо екзамен, або якісь змагання. Та коли приходить скорбота і печаль внаслідок хвороби, горя чи невдачі, зміст випробування і його значення поглиблюються. Значить, ми стали мудріші, бо через віру починаємо сприймати страждання як випробування, в якому проявляється моральна сила людини. Нам відкривається внутрішня глибинна реальність у якій насправді немає нічого скорботного: від дорогоцінного металу вимагається проба; від юнака – екзамен, щоби міг показати, чого він вартий; щоб подорослішати, людина має пройти через відповідні випробування.


Докладніше

ПИХА* (гординя, бундючність)

за основу взято статтю бр. Костанцо Каргньоні OFM Cap

(Costanzo Cargnoni OFMCap, «Pycha», Leksykon duchowości franciszkańskiej, Kraków-Warszawa, 2006)

*Пиха 1. Надмірно висока думка про себе, погорда, зарозумілість, зазнайство. // Надмірна впевненість у своїх силах, здібностях, можливостях; самовпевненість. // Вразливе відношення до думки про свою особу і ставлення до себе навколишніх; самолюбство. // Зовнішній вияв зверхності, погорди, бундючності. // Далеке від правди чванливе вихваляння. 2. Надмірність у багатстві, оздобах, прикрасах, вигодах і т. ін.; розкіш. // Побудована на зовнішніх ефектах урочистість, помпезність.


Докладніше

800 РОКІВ MEMORIALE PROPOSITI

1221-2021 роки

1 ЧАСТИНА

(Автор – Оттавіо Турріоні, Старший місцевої спільноти ФОС в Каннарі (Перуджіа) у співавторстві з бр. Альфредом Парамбакату OFMConv., Генеральним Духовним Асистентом ФОС)


Докладніше

Милостиня, квеста*


*Kwesta [квеста] – збирання милостині; синоніми: священний дар,пожертвування жебракові чи біднякові, подаяння, лагодіяння, лепта.Це слово також має персоніфіковане значення: «Квест» чи «Квестор» - це брат, який збирає і роздає! милостиню. Наприклад, на офіційній посаді Апостольського роздавача милостині тепер є Кардинал Конрад Краєвський, який втілює багато ініціатив Папи Франциска, допомагаючи бідним по всьому світу, відкриваючи нові «коридори милостині», різні благодійні заклади, такі як ночліжки для безхатчинків, безкоштовні їдальні і душові, медичні пункти, тощо www.vaticannews.va


Докладніше

Исповедь Франциска

Исповедь святого Франциска с Ассизи.

1. Всевышний Славный Боже,

Освяти тьму сердца моего…

3. Дай мне истинную веру,

ясную надежду и совершенную любовь,

разумение и познание, Господи,

чтобы я исполнил Твое святое и истинное призвание. Аминь.


Докладніше

Медитація, францисканська медитація

СКАРБИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ МЕДИТАЦІЇ

о. Ян Фібек OFM Cap

У слова «медитація» є декілька значень. Саме слово походить від латинського meditatio - роздумувати, розважати. Це може бути розважання над істинами віри, філософськими, моральними чи духовними проблемами.


Докладніше