Постійна формація


ВИПРОБУВАННЯ І СПОКУСИ

Жан Корбон

(Словник Бібілйного Богослів’я, Брюсель, 1990)

Іноді випробуванням ми називаємо екзамен, або якісь змагання. Та коли приходить скорбота і печаль внаслідок хвороби, горя чи невдачі, зміст випробування і його значення поглиблюються. Значить, ми стали мудріші, бо через віру починаємо сприймати страждання як випробування, в якому проявляється моральна сила людини. Нам відкривається внутрішня глибинна реальність у якій насправді немає нічого скорботного: від дорогоцінного металу вимагається проба; від юнака – екзамен, щоби міг показати, чого він вартий; щоб подорослішати, людина має пройти через відповідні випробування.


Докладніше

ПИХА* (гординя, бундючність)

за основу взято статтю бр. Костанцо Каргньоні OFM Cap

(Costanzo Cargnoni OFMCap, «Pycha», Leksykon duchowości franciszkańskiej, Kraków-Warszawa, 2006)

*Пиха 1. Надмірно висока думка про себе, погорда, зарозумілість, зазнайство. // Надмірна впевненість у своїх силах, здібностях, можливостях; самовпевненість. // Вразливе відношення до думки про свою особу і ставлення до себе навколишніх; самолюбство. // Зовнішній вияв зверхності, погорди, бундючності. // Далеке від правди чванливе вихваляння. 2. Надмірність у багатстві, оздобах, прикрасах, вигодах і т. ін.; розкіш. // Побудована на зовнішніх ефектах урочистість, помпезність.


Докладніше

800 РОКІВ MEMORIALE PROPOSITI

1221-2021 роки

1 ЧАСТИНА

(Автор – Оттавіо Турріоні, Старший місцевої спільноти ФОС в Каннарі (Перуджіа) у співавторстві з бр. Альфредом Парамбакату OFMConv., Генеральним Духовним Асистентом ФОС)


Докладніше

Милостиня, квеста*


*Kwesta [квеста] – збирання милостині; синоніми: священний дар,пожертвування жебракові чи біднякові, подаяння, лагодіяння, лепта.Це слово також має персоніфіковане значення: «Квест» чи «Квестор» - це брат, який збирає і роздає! милостиню. Наприклад, на офіційній посаді Апостольського роздавача милостині тепер є Кардинал Конрад Краєвський, який втілює багато ініціатив Папи Франциска, допомагаючи бідним по всьому світу, відкриваючи нові «коридори милостині», різні благодійні заклади, такі як ночліжки для безхатчинків, безкоштовні їдальні і душові, медичні пункти, тощо www.vaticannews.va


Докладніше

Исповедь Франциска

Исповедь святого Франциска с Ассизи.

1. Всевышний Славный Боже,

Освяти тьму сердца моего…

3. Дай мне истинную веру,

ясную надежду и совершенную любовь,

разумение и познание, Господи,

чтобы я исполнил Твое святое и истинное призвание. Аминь.


Докладніше

Медитація, францисканська медитація

СКАРБИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ МЕДИТАЦІЇ

о. Ян Фібек OFM Cap

У слова «медитація» є декілька значень. Саме слово походить від латинського meditatio - роздумувати, розважати. Це може бути розважання над істинами віри, філософськими, моральними чи духовними проблемами.


Докладніше

Сієнський Заповіт Святого Франциска

Сієнський Заповіт (1226 рік). 132: Напиши, що я благословляю всіх моїх братів, котрі зараз є в Ордені, і тих, котрі вступлять до нього в майбутньому, аж до кінця світу. З огляду на те, що я не можу розмовляти через слабкість та страждання, викликані хворобою, коротко вісловлю мою волю в цих трьох закликах.


Докладніше

Толкование на Отче наш св.Франциска

О святейший Отче наш, Создатель, Искупитель, Утешитель и Спаситель наш. 

Сущий на небесах: в Ангелах и в святых; просвещающий их к познанию, потому что Ты, Господи, есть свет; воспламеняющий к любви, потому что Ты, Господи, есть любовь; населяющий и наполняющий их блаженством, потому что Ты, Господи, есть высшее благо, вечное, от которого всякое благо, без которого нет блага. 


Докладніше

Хто покликаний до євангелізації

Хто покликаний до євангелізації

Якщо є люди, які сповіщають по всьому світу Євангеліє спасіння, то вони це здійснюють по велінню, в ім'


Докладніше

Зєвангелізовані, щоб євангелізувати інших

ЦЕ - ЧАС ЕМАУСУ
Гаслом Генерального Капітулу ФОС, який відбувся у Бразилії, у місті Сан Пауло, з 22 по 29 жовтня 2011 року, було обрано «Зєвангелізовані, щоб євангелізувати інших».
Основним доповідачем був о.


Докладніше