Статті


До спомину блаженної Матері Єлизавети Рози Чацької

спомин блаженної Єлизавети Рози Чацької

До урочистості Літургійного спомину блаженної Матері Єлизавети Рози Чацької, визначеного щорічно на 19 травня
Дорогу до Неба потрібно шукати
Блаженні й святі можуть прикладом стати,
Вони допоможуть дорогу знайти,
А з нею так легко дійти до мети.
Життя промине, як і час пробіжить,
Залишиться тільки блаженна та мить,
Як станемо в Вічності ми перед Богом
І Він запитає, яка ж та дорога?!


Докладніше

ЛИСТ З НЕБА

Навкруги жорстока і не милосердна війна. Гинуть люди чиїсь сини, чоловіки, батьки. Серед них чимало молоді, плачуть матері, та Господь залюбки приймає їх до Неба, утішаючи тих, хто залишився на землі. Спілкування святих продовжується!


Докладніше

Великий піст – час духовного приготування світських францисканців до Пасхи.

святи Франциск

Розпочався Великий піст, особливий час, який вділяється для очищення душі, саме тієї її  частини, в якій вирують емоції, чуття і інші людські пристрасті і які віддаляють її від Бога. Очищаючись від них, підніматися до духу, що спілкується з Богом, зануритися у своє внутрішнє життя, радикально його змінювати, перемагаючи свою, часто грішну, людську природу – саме до цього закликав нас святий Франциск, який постійно і радикально змінював себе.


Докладніше

Прийди, Господи!

Адвент

Свято Різдва Христового Наближається ! Прийди, Господи, співаємо і закликаємо ми !

На зустріч з Богом ми чекаєм
У цей щасливий світлий час,
Його в любові прославляєм
І просим, щоб  прийшов до нас!


Докладніше

Сьогодні тиша весняна замовкла…

Разом з нашим Господом  прямували Хресною дорогою, якою ми усі  з нашою країною долали разом. Хресна дорога, яку ми розпочали разом з Господом нашим Ісусом Христом, і яку супроводжувала жорстока війна, що розпочалася в нашій країні, була сповнена страждань, які ми доєднували до страждань нашого Господа, просили Його про мир в нашій країні, про мир та добро в наших зранених серцях, про навернення наших ворогів. Не до кінця розуміючи  таємницю зла, прагнули зрозуміти Таємницю Божої Любові, Миру та Добра і ще більше відкритися на її дію, ось про що ми думали кожного дня і просили Божої допомоги. Чекаючи на Воскресіння Христове,  ми готувалися до нього, очищаючи свої душі, щоб ще більше наближатися до Господа, Який є для нас прикладом, Який є нашим Вчителем  і взірцем справжньої любові.


Докладніше

УВАГА ДО БЕЗРОБІТНИХ

Ярослав Я. Мацкевич

Теологічні студії Лодзь, 2000

Безробіття є проблемою майже кожної сучасної економіки. У нашій країні, хоча минуло багато років, це все ще «спадок соціалізму» та ефект зміни економічної системи після 1989 року. Це проблема суспільства і, перш за все, проблема особистості. Ми живемо у суспільстві, і суспільна думка багато важить у цьому питанні. Багато публікацій, багато «рецептів» вирішення цієї проблеми, багато статистичних даних та досліджень, але мало результатів. Явище безробіття стосується кожного; одних безпосередньо, інших опосередковано, через безробіття членів сім'ї та друзів.


Докладніше

ТАЇНСТВО ПОКУТИ І ПОЄДНАННЯ В ПРОЦЕСІ НАВЕРНЕННЯ І ДУХОВНОГО ЗРОСТАННЯ

о. Анджей Романовський OFM Cap

Один з найважливіших вимірів покути як сакраментальної (Таїнство), так і не сакраментальної, є її суспільний характер. У стародавні часи здійсненню таїнства покути передувала довга, іноді багаторічна публічна покута (епітимія). Коли парафіяльна громада збиралася на Євхаристію, покутники, які стояли при дверях храму, просили про молитву вірних, які входили до храму, щоби випросити для них такого бажаного дару прощення.


Докладніше

Чому так, чому так ?!

«О глибино багатства, премудрості й знання Божого!
Які незбагненні Його суди і недослідимі Його дороги!
Бо хто пізнав розум Господній? Або хто був порадником
Йому? Хіба хтось дав Йому наперед, щоб воно було
повернуто Йому назад? Адже все з нього,через Нього і в
Йому слава навіки. Амінь.» Рим.11, 33-36.


Докладніше

Яснить дорога в Височінь

Людмила Павловська

Господь – моє світло і моє спасіння ( Псалом 27).

м. Житомир. 2021 рік.


Докладніше

Францисканська бідність вчора і сьогодні

(Формаційні матеріали ФОС, 2021)

Завжди важко говорити людям про бідність – бідність відразлива, вона нас лякає, – ніхто не хоче бути бідним. Нам здається, що багатим завжди легшее живеться, вони скрізь мають доступ і швидше вирішують свої проблеми, хоча й часто не етично та аморально; їх шанують і поважають, з ними рахуються, хоча часто несраведливо, а лише через гроші.


Докладніше