Роздуми над Регулою ФОСМир та добро!

Любі у Христі брати і сестри, дорогі францисканці, цього року ми з вами святкуємо 800-ліття proto-Регули, це перші Правила Ордену Братів і Сестер Покути - «Memoriale propositi», які у 1221 році затвердив папа Гонорій ІІІ.


Вступ

Любі у Христі брати і сестри, дорогі францисканці, цього року ми з вами святкуємо 800-ліття proto-Регули, це перші Правила Ордену Братів і Сестер Покути - «Memoriale propositi», які у 1221 році затвердив папа Гонорій ІІІ. Проголошення «Memoriale propositi», першої Регули, ознаменувало офіційний початок діяльності Францисканського Ордену. Хочемо нагадати вам, що ця Регула зобов’язувала до публічного сповідування віри, послуху Церкві. Вона закликала до відмови від будь-яких форм насильства, а також – до сумлінного виконання своїх обов’язків.

 


Докладніше

(Рег. І. 1) Як одна Родина

Формаційний проект НР ФОС України

«Роздуми над Регулою ФОС»

о. Алоїз Зесьолек OFM

«1. Серед духовних родин, покликаних Святим Духом до життя у Церкві, Францисканська Родина об’єднує всіх членів народу Божого, тобто світських, ченців, черниць і священиків, які відчувають покликання йти за Христом слідами святого Франциска Ассізького. З’єднані взаємною життєдайною єдністю, згідно зі своїм суспільним становищем, вони прагнуть втілювати в життя харизму свого спільного Серафимського Отця у житті та в місії Церкви.»


Докладніше

(Рег. ІІ. 4) Жити за Святим Євангелієм

Формаційний проект НР ФОС України

«Роздуми над Регулою ФОС»

бр. Яцек Сорока OFM Conv

«Регула та життя світських францисканців полягає в тому, щоби жити за Євангелієм Господа нашого Ісуса Христа, за прикладом св. Франциска Ассізького, для якого Христос був натхненням та центром життя з Богом і з людьми.


Докладніше

(Рег. ІІ. 5)

Формаційний проект НР ФОС України

«Роздуми над Регулою ФОС»

бр. Яцек Сорока OFM Conv

«Світські францисканці, таким чином, повинні шукати особу Христа, Який живе та діє в братах і сестрах, у Святому Письмі, у Церкві та у літургійних відправах. Віра св. Франциска, яка підказала йому такі слова: «У цьому світі я не бачу тілесним поглядом нічого від Всевишнього Сина Божого, окрім Його Пресвятого Тіла та Його Пресвятої Крові»9, нехай буде для них натхненням і дороговказом в їхньому євхаристійному житті».


Докладніше

(Рег. ІІ. 15) Служіння та участь у політиці

Формаційний проект НР ФОС України

«Роздуми над Регулою ФОС»

с. Консуело Нуньес OFS

«Нехай перебувають на передовій суспільства, даючи йому свідчення своїм життям; а також своїми сміливими ініціативами, як особистими, так і спільними, сприяють встановленню Божої справедливості. Нехай у своєму суспільному житті роблять такий вибір, який визначається їхньою християнською вірою». (Рег. ІІ. 15)


Докладніше

(Рег. ІІІ. 21) Оживляти та керувати

Формаційний проект НР ФОС України

«Роздуми над Регулою ФОС»

бр. Казимір Гузік OFM Cap

«На різних рівнях кожна спільнота оживлюється та керується Радою та Старшим, яких обирають з числа тих, хто склав обітницю, згідно з положеннями Конституції. Їхнє служіння протягом визначеного часу є обов'язком, який характеризується готовністю з бажанням та відповідальністю служити кожному брату та спільноті.


Докладніше