Для Миру, Добра і Любові немає кордонів

Францисканська спільнота світських у Львові зустрічає гостей з Італії

«Братолюбство нехай пробуває між вами! 
Не забувайте любови до приходнів, бо деякі нею,
навіть не відаючи, гостинно були прийняли Анголів. 
Памятайте про вязнів, немов із ними були б ви повязані, 
про тих, хто страждає, як такі, що й самі ви знаходитесь в тілі 
(Євр. 13, 1-3)

Перша у цьому році зустріч нашої спільноти, яка відбулась 21 січня, була особливою. До нашого санктуарію завітали гості з Італії: світський францисканець Жанлука Ліста і його син Стефано. Ми вже вкотре відчули підтримку наших братів і сестер з інших країн, які, так як і ми, прагнуть нести у світ мир, добро, милосердя. Та цього разу Бог дав нам можливість не віртуально, а насправді відчути тепло їх сердець і міцні дружні обійми.

Світський Францисканець, Жанлука Ліста, доктор медичних наук, почесний професор школи педіатрії Міланського університету, завідувач відділенням неонатології Дитячої лікарні «V. Buzzi» в м. Мілан, приїхав до Львова з обладнанням для Львівського неонатального центру. Крім того, др. Жанлука є Старшим Францисканської спільноти світських у Мілані. Це вже не вперше він допомагає матеріально українським медикам, з якими віддавна ділиться свої досвідом. Завдяки такій підтримці вдається рятувати життя немовлят, які могли бути приречені…

Власне про таких людей говорять Божі благословення:«Блаженні милостиві, бо помилувані вони будуть. Блаженні чисті серцем, бо вони будуть бачити Бога. Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Мт. 5, 7-9). Такі люди є, оживляючим променем Божої Любові, яку відчуваємо у їх присутності і вони нам дають почуття безпеки дітей Божих, які не повинні ні про що переживати, бо люди доброї волі приходять їм на допомогу.

Шкода, що наш гість мав так мало часу і поспішав. Однак не забракло йому часу на спільну молитву. Ми разом молились на Святій Месі, адже Євхаристія є досконалою молитвою єдності. Після закінчення Святoї Меси ми обмінялись подарунками і зробили спільне фото на згадку. Видимим символом єднання зі світськими францисканцями Італії був знак Тау, з написом Lombardia 2023, який подарував нам бр. Жанлука. Цей подарунок буде нам завжди пригадувати, що у світі є багато людей доброї волі. Ми не самі!

Наш Брат з Італії запевняв нас також, що усі вони моляться за нас, моляться за те, щоб настав довгожданий мир. Адже кордон не може бути перешкодою для молитви. Можливо завдяки цій молитві залишилось враження, що ми зустрілись із добре знайомими людьми, з якими просто давно не бачились. A може др. Жанлука просто Божий Посланець? Бо саме такі люди приносять мир, роблячи добро, бо діляться з потребуючими і беззахисними, тим чим обдарував їх Бог…

Робити добро завжди легше у радісній братерській спільноті однодумців. Cв. Франциск – взірець для покликаних до Францисканського Ордену Світських, живе у наших серцях і єднає усіх, хто іде його слідами, несучи у світ МИР I ДОБРО, обдаровуючи любовю тих, кого зустрічаємо на нашій життєвій дорозі…. 
А подарований знак Тау завжди буде нам нагадувати, якою великою вартістю є наша братерська францисканська спільнота!

Тож наслідуючи св. Франциска
«РОБІМО ДОБРО, ПОКИ ЩЕ Є НА ТЕ ЧАС!»

Для Миру, Добра і Любові немає кордонів

Для Миру, Добра і Любові немає кордонів