БРАТЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ТІБОРА КАУЗЕРА, ГЕНЕРАЛЬНОГО МІНІСТРА ФOC

10-12 лютого спільнотy Францисканського Ордену Світських в Україні відвідав Генеральний Міністр ФОС, бр. Тібор Каузер. Мета його візиту була дуже людська, побачити нас, відчути наші проблеми, підтримати на дусі, додати певності, утвердити в надії, що ми не самі.

Бр.Тібор Каузер OFS (Угорщина) – Генеральний Міністр ФОС прибув у супроводі помічника, Діни Шабаліної, ФОС (Україна), яка є Радником Міжнародної Президії (відповідальна за ФОС у Північній Європі), а під час візиту бр. Тібора була теж перекладачем.

Візит Генерального Міністра – це велика подія, з нагоди якої до Львова приїхала також Національна Рада ФОС в Україні: старша Національної Ради – сестра Зоя Кутриш (м. Хмельницький), заступниця старшої – сестра Алла Гуцол (м. Хмельницький), секретар – сестра Галина Кротович (м. Шепетівка Хмельницької обл.), скарбник – сестра Тетяна Кузьменко (м. Полонне Хмельницької обл.).

Були присутні теж усі Духовні асистенти Національної Ради ФОС: бр. Кшиштоф Пельц OFMConv, бр. Володимир Процко OFMCap, бр. Доброслав Копистеринський OFM.

Оскільки бр. Тібор вибрав Львів для зустрічі зі спільнотою францисканців світських в Україні, то Регіональна Рада францисканців світських Західного регіону теж зустрічала гостя у повному складі:старша Регіональної Ради – сестра Габріела Олійник (м. Мукачево), заступниця старшої – сестра Леся Ледвій  (м. Рава-Руська), форматор – сестра Христина Лопачак (м. Львів), секретар – сестра Марія Чорна (м. Судова Вишня), скарбник – сестра Адріана Решетар (м. Мукачево), разом із нашими регіональними духовними асистентами, бр.Станіславом Нуцковським OFMConv і бр. Берардом ЗадойкоOFM.

Настоятель нашої парафії св. Антонія з Падуї і Духовний асистент Львівської спільноти ФОС – бр. Славомір Бистри OFMConv, гостинно приймав усіх наших гостей. Місцева францисканська спільнота і Францисканська Молодь (ФМ), які є при парафії св. Антонія з Падуї, теж долучились до підготовки і проведення зустрічі.

Оскільки наш Генеральний Міністр людина світська і надзвичайно активна, то візит тривав лише два дні, які пройшли дуже насичено.

У суботу, день приїзду до Львова бр Тібора, усе розпочалось зі Святої Меси, яку очолив бр. Доброслав Копистеринський OFM, після привітання усіх гостей настоятелем, бр. Славомиром Бистри. Потім був спільний обід у дружній атмосфері, після якого вже відбулось знайомство Генерального Міністра з Національною Радою ФОС і звичайно ж спілкування на теми, які його цікавили. Нещодавно обрана Регіональна Рада теж мала свою ділову зустріч.

Увечері усі, ті, хто залишились, вирушили на Марсове поле, де до них приєдналась Францисканська молодь, щоб помолитись розарієм за тих, хто загинув на війні. Завершився день братерським спілкуванням.

У неділю, другий день візиту відбулась зустріч Генерального Міністра ФОС з Львівською спільнотою ФОС і ФМ, яка теж розпочалась після ранкової Святої Меси.

На початку зустрічі ми познайомились і кожний коротко розповів про себе, це було дружнє знайомство з кожним зокрема і зі спільнотою загалом. Розмовляючи з бр. Тібором, ми зрозуміли, що Міністр ФОС, це не висока посада, а велика відповідальність. Це той, хто терпить з усіма своїми братами і сестрами по усьому світу, той хто служить для них, приходить на допомогу, той, хто присутній у наших бідах і радостях. Про це він сам сказав, що приїхав, щоб з нам бути.

Може тому його дуже цікавило, як ми переживаємо ці важкі часи війни. Ми пригадували перші дні війни, коли усі переживали те, що називається страхом за свої життя, родини, близьких. І коли отримали лист від нашого Міністра, у якому запевняв нас, що ми не самі, що уся багатонаціональна світова спільнота ФОС бачить, співчуває і як тільки буде треба, допоможе і підтримає. Завдяки цьому доброму слову ми не втратили надії, відчули плече друга. А допомога не заставила себе довго чекати, вона поступає від наших братів і сестер, які найбільше терплять від наслідків цієї безглуздої війни.

Наша Львівська спільнота Францисканської Молоді, яка теж була на зустрічі, задавала багато питань і жваво розповідала по свої досягнення. Молодь завжди має багато ентузіазму і багато енергії.

Перед від’їздом наш гість прогулявся вулицями нашого міста, а на зворотній дорозі відвідав також спільноту ФОС у Закарпатті.

Братерська зустріч з бр. Тібором показала нам, який багатий духовно наш Орден. А також ми водночас відчули те, що завжди можемо розраховувати на всебічну братерську підтримку. Обираючи дорогу францисканця світського кожний з нас складає обітницю перед Богом, що буде жити за Євангелієм Ісуса Христа наслідуючи св. Франциска і брати участь у житті Церкви триваючи у братерській спільноті. Св. Франциск завжди наголошував про те, що тільки завдяки братам міг досягнути правдиву досконалу любов і завжди дякував за те, що Бог дав йому братів. Братерська спільнота – це те, що дає підтримку і утверджує в надії, що ми не самі, що є ті, які думають як ми, діють як ми, прагнуть того, що ми, а саме:
 

МИРУ І ДОБРА!

«І зважаймо один на одного, заохочуючи до любови й до діл добрих;
не залишаймо своїх сходин, як то в декого є звичай,
а, навпаки, втішаймо себе, і то тим більше, що бачите, як зближається день»

БРАТЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ТІБОРА КАУЗЕРА, ГЕНЕРАЛЬНОГО МІНІСТРА ФOC

БРАТЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ТІБОРА КАУЗЕРА, ГЕНЕРАЛЬНОГО МІНІСТРА ФOC

БРАТЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ТІБОРА КАУЗЕРА, ГЕНЕРАЛЬНОГО МІНІСТРА ФOC

БРАТЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ТІБОРА КАУЗЕРА, ГЕНЕРАЛЬНОГО МІНІСТРА ФOC

БРАТЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ТІБОРА КАУЗЕРА, ГЕНЕРАЛЬНОГО МІНІСТРА ФOC

БРАТЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ТІБОРА КАУЗЕРА, ГЕНЕРАЛЬНОГО МІНІСТРА ФOC