"О Боже, вчини з нас знаряддя Твого миру..." - гасло, під яким пройшли реколекції Північного регіону ФОС

Саме під таким гаслом 24 вересня 2016  розпочалася формаційна зустріч Старших спільнот і світських францисканців Північного Регіону в Храмі святого Яна з Дуклі м. Житомира.

Приїхали представники 9 спільнот і Рада ФОС Північного Регіону. Божу Службу і чудову формацію провів Духовний Асистент спільноти ФОС м. Житомира о. Милослав OFM,  який має великий духовний досвід францисканського служіння. Духовний Асистент ФОС Північного Регіону о. Славомир Ветлугін OFM з серйозних обставин не зміг бути присутнім, але духовно єднався з нами.

 

Радість зустрічі і братерське спілкування розпочалося ще зі входу до Храму святого Яна з Дуклі. Щирі посмішки і обійми розповідали самі за себе. Це є тим,чого так не вистачає сучасному світу.

 

Світські францисканці мають свою духовну харизму – жити в місцевій спільноті, і Регіональній, і Національній та  завжди жити в МИРІ та ДОБРІ. Посередині  спільноти – Ісус Христос, поруч - Пресвята Діва Марія – Покровителька ФОС, а ще  святий Франциск, який заступається за нас у Небі.

Під час Пресвятої Євхаристії ми запросили нашого Господа Ісуса Христа до своїх сердець і, сподіваємося, кожен з нас  зустрівся  з Живим Богом, Який приходить до нас під виглядом Святого Причастя.

Чудові слова формації повернули нас до усвідомлення нашої віри, до призначення нести  Добру Новину в світ, як словами, так  і своїм прикладом,   особистим наверненням.

Далі відбулася братерська формаційна зустріч, де с. Людмила Павловська  – форматор Північного Регіону ФОС, поділилася своїми роздумами і баченням францисканського служіння в спільнотах, в тому числі і на Регіональному та Національному рівні.

В любові відбувся довірливий диспут, в якому кожен з присутніх міг поділитися досвідом  францисканського служіння в своїх спільнотах.

Всі виступи і думки зводилися до того, МИР та ДОБРО має бути не

пустим гаслом, а стилем життя і поведінки як кожного окремо взятого францисканця світського, так і спільнот на всіх рівнях.

Духовний асистент о. Милослав OFM  відзначив, що існує різне бачення і реалізація францисканської духовності навіть всередині спільнот ФОС в Ордені. Однак, не може виникати якогось протистояння. Існування і розвиток спільнот можливе  лише в атмосфері взаємоповаги, особистої культури міжлюдських відносин, служіння один одному в дусі діалогу і любові, прагнення своїм життям проповідувати Євангеліє Христове.

Всі разом  молилися словами і співом,  ділилися досвідом,  обговорювали і намагалися вирішити ті питання, які нас гуртують! Ми любимо один одного і всіх братів та сестер ФОС не тільки нашої Національної спільноти, але і  всього світу, бо кожен брат чи сестра ФОС – це все члени великої світової Францисканської Родини. 

 

   За матеріалами відповідальної за формацію Північного Регіону

с. Людмили  Павловської.

"О Боже, вчини з нас знаряддя Твого миру..." - гасло, під яким пройшли реколекції Північного регіону ФОС