Зустріч членів місцевих та регіональної рад ФОС Хмельницького регіону 12.11.2016 р.

12 листопада 2016 року при Парафії Христа Царя в м. Хмельницькому за ініціативою Регіональної Ради ФОС та Регіональних духовних асистентів
відбулась формаційна зустріч для братів і сестер, які мають служіння в Радах спільнот. Тобто: для старших, заступників старших, відповідальних за формацію, секретарів та скарбників Рад місцевих спільнот та Регіональної Ради ФОС.

Зустріч на тему "Спільнота. Покликання до спільноти, котре дає Господь, в житті світських францисканців» проводили Регіональний духовний асистент бр.Петро Франків OFM Cоnv та Старша Регіональної Ради ФОС с.Зоя Кутриш, OFS.
У зустрічі прийняли участь брати і сестри з різних куточків Хмельницької області ( приблизно 55-60 осіб). Були присутні представники Рад або Ради в повному складі від 25 спільнот Регіону із 30-ти. Це свідчить про те, що ми як світські францисканці стаємо щораз більш свідомими свого покликання і відповідальності за служіння, а також важливості таких братерських зустрічей.
У вступному слові Старша Ради Хмельницького Регіону освітила проблеми життя місцевих та Регіональної спільнот, які можуть бути перешкодою для служіння та повної реалізації свого францисканське покликання. У спільних розважаннях над цими проблемами учасники намагалися розпізнати причини їх виникнення та відшукати шляхи їх вирішення.

Через участь у спільній Євхаристії та через конференції намагались почути, що з цього приводу Дух Святий говорить до Церкви. Церквою є ми, тут присутні, і Господь сьогодні говорить до нас .

Ось деякі моменти з проповіді священика та з конференцій:
Можемо ставити питання: «Чому мало покликань до Ордену?» Можливо, слід задуматися над тим , чи я сам наслідую Господа так, як Франциск? Чи перемінююсь я відповідно до складених Обітниць Євангельського життя? Чи Ісус Христос воскрес у мені, щоб запалювати інших? Як я вчусь переживати зустріч із Господом?
Спільнота є даром від Бога. Також кожний брат і сестра є чудовим даром для спільноти.Тому чому бояться прийти до спільноти? Можливо, бракує любові до Бога, і через це спільнота стає тягарем? Ми не є кращими від інших спільнот Церкви, але є даром для Церкви, а Церква є даром для нас. Наша спільнота ФОС має своє властиве місце у Церкві. І наша віра має палати і не спалюватися, маємо палати любов'ю Бога в наших спільнотах. Щоби не знеохочуватися крокувати далі, навіть якщо не будемо розуміти цілей свого покликання. Це - як шлях на гору, коли біля підніжжя не бачиш, що там, на вершині.
Задавати собі питання - чи я розвиваюся в своєму покликанні, чи, може, затримався? Наново запалитися Святим Духом, щоби виконати ту роль, яку Господь нам дав у спільнотах. Коли буде це запалення вогнем Святого Духа, тоді і спільноти будуть розширюватися.
Дуже важливо - чим спільнота наповнена всередині? Бо можна до певного моменту грати в спільноту, втративши свою ідентичність. Святий Франциск відкрив, що найбільшою цінністю є Ісус Христос.. А обіти - це знаряддя, яке вказує нам шлях і спосіб Його наслідування.
Спільнота є місцем приналежності. А приналежність вимагає наявності певних правил і вимог, які необхідні для упередження хаосу і непорозумінь. Одночасно спільнота є місцем любові, а любов - це є те, чого вчимося ціле життя. Тому спільнота - це місце, де можна вчитися любити і підтримувати один одного.

Всі члени спільноти є відповідальними за життя та розвиток цілої спільноти. Бо це справа не лише Ради,а покликання кожного світського францисканця . Тому так важлива співпраця і заангажування всіх членів спільноти до її життя . Це місце оздоровлення і духовного розвитку, місце, де можна навчитись слухати один одного. Спільнота є також місцем прощення і довіри. Місцем , де можемо бути самим собою, а не кимось іншим. Місцем, де народжуємось і зростаємо, як діти Божі. Кожен є відповідальним за спільноту. Всі члени спільноти її творять , і вона буде такою, якою її створимо разом. Бо Рада покликана лише служити і направляти спільноту.
Справжнім францисканцем є той, хто прагне дивитися на своє життя очима св.Франциска і об'являти своїм життям Ісуса Христа світові.
Маленькі спільноти творять Церкву. Кожна спільнота є єдина і неповторна, а разом ми творимо Царство Боже на землі. Спільнота покликана бути відкритою на інших і народжувати надію.
Бог хоче вести нас до спасіння саме цією дорогою. На ній можемо в своїх спільнотах переживати різні періоди – очищення, просвітлення, з'єднання, піднесення. І для кожного періоду є свій час. Будемо молитися і слухати СВЯТОГО ДУХА.

МИР І ДОБРО.


Відповідальна за формацію в
Регіональній Раді ФОС
Хмельницького Регіону с. Алла Гуцол, OFS

Зустріч членів місцевих та регіональної рад ФОС Хмельницького регіону 12.11.2016 р.

Зустріч членів місцевих та регіональної рад ФОС Хмельницького регіону 12.11.2016 р.

Зустріч членів місцевих та регіональної рад ФОС Хмельницького регіону 12.11.2016 р.

Зустріч членів місцевих та регіональної рад ФОС Хмельницького регіону 12.11.2016 р.

Зустріч членів місцевих та регіональної рад ФОС Хмельницького регіону 12.11.2016 р.