Реколекції в Північному Регіоні

« О Боже, вчини нас знаряддям Твого миру…»

Саме під таким гаслом 24 вересня 2016  розпочалася формаційна зустріч Старших спільнот і світських францисканців Північного Регіону в Храмі святого Яна з Дуклі м. Житомира.

Приїхали представники 9 спільнот і Рада ФОС Північного Регіону. Божу Службу і чудову формацію провів Духовний Асистент спільноти ФОС м. Житомира о. Милослав, який має великий духовний досвід францисканського служіння. Духовний Асистент ФОС Північного Регіону о. Славомир Ветлугін з серйозних обставин не зміг бути присутнім, але духовно єднався з нами.

Радість зустрічі і братерське спілкування розпочалося ще зі входу до Храму святого Яна з Дуклі. Щирі посмішки і обійми розповідали самі за себе, це те, що так не вистачає сучасному світу.

Світські францисканці мають свою духовну харизму – жити в місцевій спільноті, Регіональній і Національній і завжди жити в МИРІ та ДОБРІ. Посередині  спільноти – Ісус Христос, поруч Пресвята Діва Марія – Покровителька ФОС, а ще – святий Франциск, який заступається за нас в Небі.

Під час Пресвятої Євхаристії ми запросили нашого Господа Ісуса Христа до своїх сердець і , сподіваємося, що кожен з нас  зустрівся  з Живим Богом , Який приходить до нас під виглядом Святого Причастя.

Чудові слова формації повернули нас до усвідомлення нашої віри, до призначення нести « Добру Новину» в світ, як словами, так  і своїм прикладом, так і  особистим наверненням.

Далі відбулася братерська формаційна зустріч, де с. Людмила Павловська  – форматор Північного Регіону ФОС поділилася своїми роздумами і баченням францисканського служіння в спільнотах , в тому числі і на Регіональному та Національному рівні.

В любові відбувся довірливий диспут, в якому кожен з присутніх міг поділитися досвідом  францисканського служіння в своїх спільнотах. Всі виступи і думки зводилися до того, МИР та ДОБРО має бути не пустим гаслом, а стилем життя і поведінки, що не потрібно протистояти, а зміцнювати, як свою спільноту, так і спільноту на Національному рівні, яку нам уділив Господь, а узаконив Апостольський Престол. Всі ми різні, але мета у нас одна, нам нема чого ділити і втрачати друзів.

Цікава думка щодо ситуації, яка склалася, прозвучали з уст Старшого спільноти ФОС м. Житомира брата Станіслава Ганського, спільноти , яка стояла  у витоків формування Національної Ради ФОС України, і  її підтримали  присутні, що ніхто не хоче протистояння, але хоче поваги до традиційних спільнот, які мають глибокі корені віри і свої традиції. Вони також допомагають зустрітися з Живим Богом у свій спосіб і ще всі хочуть, щоб спільноти не ділилися на своїх і чужих.

Як сказав о. Милослав, є різне бачення і реалізація францисканської духовності навіть всередині спільнот ФОСу в Ордені. Однак не може відбуватися на дорозі якогось протистояння, лише в атмосфері взаємоповаги, особистої культури між людських відносин, служіння один одному в дусі діалогу і любові, прагнучи своїм життям проповідувати Євангеліє Христове.

Смачною «агапою», яку приготувала сестра ФОС м. Житомира Владислава , закінчилася зустріч.

Всі разом ми молилися словами і співом, разом ділилися досвідом, разом обговорювали і намагалися вирішити ті питання, які нас гуртують! Ми любимо один одного і всіх братів та сестер ФОС не тільки нашої Національної спільноти, але і у всьому світі, бо кожен брат чи сестра ФОС – це вже члени великої світової Францисканської Родини. 

 

Відповідальна за формацію Північного Регіону с. Людмила Павловська

Реколекції в Північному Регіоні