Виборчий Капітул Національної Ради ФОС

1 червня 2019 року в монастирі братів менших капуцинів у Старокостянтинові відбулися вибори Національної Ради ФОС в Україні під головуванням представника Міжнародної ради ФОС брата Мішеля Жаньяна з Лівану та в присутності делегата від Конференції генеральних духовних асистентів ФОС отця Христофора Пельца OFMConv.

Присутні були також духовні асистенти Національної ради ФОС брат Казимир Гузік OFMCap й отець Доброслав Копистеринський OFM, троє регіональних духовних асистентів ФОС і асистент Францисканської молоді. На виборчий капітул з'їхалися делегати з п'яти регіонів ФОС України – 48 братів і сестер. Гостями були кілька осіб від Францисканської молоді та з бориспільської спільноти, яка перебуває на початковому етапі формації.


Загалом в Україні є 1184 світських францисканців, які належать до 63 спільнот.
 

Капітул розпочався з молитви та благословення. Старша Національної ради сестра Наталя Альміз, яка склала повноваження, детально відзвітувала про події, які відбулись у ФОС за три роки її каденції.

Таємним голосуванням була обрана нова Національна рада ФОС в Україні. До неї увійшли: старша Національної ради – сестра Зоя Кутриш (м. Хмельницький), заступниця старшої – сестра Алла Гуцол (м. Хмельницький), форматор – сестра Ірина Рудиченко (смт. Остропіль Хмельницької обл.), секретар – сестра Галина Кротович (м. Шепетівка Хмельницької обл.), скарбник – сестра Тетяна Кузьменко (м. Полонне Хмельницької обл.), міжнародний  радник – сестра Діна Шабаліна (м. Новомосковськ Дніпропетровської обл.), заступник міжнародного радника – брат Сергій Даліщинський (м. Вінниця). 

До Францисканського ордену світських у світі належать 300 000 тисяч осіб, що утворюють 88 національних спільнот. Світські францисканці в Україні в радянський час перебували в підпіллі, складали обітниці євангельського життя переважно таємно на руки священників. Відновлення спільнот і перший з'їзд францисканців відбулися 1997 року, 2000 року була створена Тимчасова національна рада ФОС, а 2007 року Національну раду ФОС в Україні затвердила Міжнародна рада ФОС.

 Під час урочистої Служби Божої новообрані члени Національної ради ФОС в Україні склали присягу на трирічний термін і отримали благословення.
 

На виборчому Капітулі панувала атмосфера братерства й радості від спільного перебування у Францисканській родині.
 
Сестра Галина Кротович,
секретар Національної ради ФОС в Україні
 
 
Виборчий Капітул Національної Ради ФОС

Виборчий Капітул Національної Ради ФОС

Виборчий Капітул Національної Ради ФОС

Виборчий Капітул Національної Ради ФОС

Виборчий Капітул Національної Ради ФОС

Виборчий Капітул Національної Ради ФОС