Візитація Віце-провінціального міністра OFM Cap в Україні

29.11.2019 на Свято Усіх Святих Францисканського Ордену відбулась візитація Віце- провінціального міністра Ордену Братів Менших Капуцинів в Україні брата Блажея Суски до Київської спільноти ФОС

Візитація спільноти розпочалася святковою Службою Божою, яку провадив брат Блажей Суска, капуцин.

Для нас, францисканців, настоятель капуцинів на Україні дійсно є заступником Святого Франциска на землі. Благодать Божа, дух братерської любові і єдності, відчувалися протягом цілого вечора під час Служби Божої в потім під час спільної агапи. Проповідь брата Блажея як завжди дарувала нам світло розуміння Слова Божого і торкалася серця. Він говорив про святість. Слово Боже на цей день, який для нас францисканців передбачає Свята Церква, а вона не помиляється, говорить про святість, як про шукання Обличчя Бога. І ми, якщо йдемо цією дорогою святого Франциска, який постійно шукав Обличчя бога, маємо певну гарантію, що так само будемо святими, або вже є святими на цій святій дорозі. Нас дуже сильно роз’єднує наша гріховна природа, але уподібнюючись до Ісуса, маючи одного Отця у Небі, ми стаємо подібними один до одного, як брати і сестри, як святі діти Святого Бога.

Після святкової Служби брат Блажей і наш асистент брат Антон Подгорний благословили покладанням рук кожного члена спільноти. У спонтанній молитві до Святого Духа ми разом просили світла і зрозуміння щоб вірно йти обраною дорогою і бути вірними до кінця. Перед агапою ще разом помолилися Ангельським Привітанням Діві Марії за усіх померлих з нашої спільноти. Під час агапи згадували початки Ордену на Україні, перший наш досвід на францисканській дорозі, закладення спільнот та багато епізодів з історії 25-ти річної давнини.

Складаємо щиру подяку наших сердець за велику благодать, отриману під час візитації нашої київської спільноти настоятелем кустодії капуцинів братом Блажеєм. Нехай Господь благословить нашу маленьку отарку на оновлення життя і віри у Дусі Святому!

Мир і добро!

 

С. Євгенія Петренко OFS

Візитація Віце-провінціального міністра OFM Cap в Україні