Лист-звернення Генерального Міністра ФОС бр. Тібора Каузера

Любі брати й сестри з усього світу!
Нехай Господь дарує Вам Свій мир!

Ми проживаємо надзвичайні дні і тижні, які потребують надзвичайних рішень та надзвичайного ставлення.

Поки що не знаємо, що ми можемо здобути з цієї серйозної ситуації за Божим задумом, але я переконаний, що Бог готує для нас великий сюрприз.

Чуємо новини з усіх куточків світу про коронавірусну епідемію, яка дуже швидко поширюється. У деяких частинах світу ситуація дійсно серйозна і викликає занепокоєння, в той час як інші місцевості все ще вільні від неї або менш постраждали.

Будучи світськими францисканцями та живучи у світі, ми повинні сумлінно виконувати обов'язки у різних життєвих обставинах (пор. Регула, 10). Сьогодні це для нас є ще більш вимогливим, оскільки нам слід залишити багато своїх комфортних звичок і глибше перейнятися новими обставинами. Солідарність і братерське життя набувають нового сенсу.

Перш за все, я запрошую всіх вас приєднатись до моїх молитов за тих, хто постраждав від епідемії, особливо за людей Італії, Китаю, Південної Кореї, які тепер є найбільш ураженими країнами, хоча щодня ситуація змінюється, й інші також серйозно страждають. Молімось за тих, хто страждає на цю хворобу, за тих, хто піклується хворими, і про те, щоби всі мали мудрість і терпеливість: могли правильно поводитися, як фізично, так і духовно, і вміли зносити цей фізичний та душевний тягар.

Життя у світі закликає нас бути уважними до всіх, хто має у цій ситуації більше труднощів або стикається з більшими ризиками. У наших спільнотах є багато літніх сестер і братів, яким потрібно більше братської опіки та більше уваги. Я прошу звернути особливу увагу на потребуючих. Ми повинні бути більш дисциплінованими, оскільки кожен з нас несе ще більшу особисту відповідальність за наших братів, за наших сусідів. Я впевнений, що Бог дає нам можливість зміцнити братерське життя, навіть якщо інколи відбувається менше особистих зустрічей.

З кожним днем ЗМІ офіційної влади декларують ситуацію більш критично. Деякі заходи та заклики як світської, так і церковної влади можуть нас здивувати або навіть шокувати. Однак ми маємо вірити, що все це заради загального блага, а оскільки немає влади, окрім Божої (Рим 13: 1), також шануймо їх, хоч іноді їх не так просто зрозуміти. Бог завжди є Тим, Хто забезпечує наше духовне та матеріальне благо.

Відкриймо ж серця, щоби почути, що Господь хоче сказати нам. Дозвольмо Йому це зробити. Нехай Бог допоможе нам усім пізнати, яким є наш обов’язок саме сьогодні.

Ваш слуга і менший брат, Тібор Каузер, Генеральний Міністр ФОС

12 березня 2020 року

Рим (Італія)

Лист-звернення Генерального Міністра ФОС бр. Тібора Каузера

Лист-звернення Генерального Міністра ФОС бр. Тібора Каузера