25-річчя спільноти Францисканського Ордену Світських м. Києва

8 грудня 2020 року святкувала своє 25-річчя спільнота ФОС м. Києва, яка об’єднала світських францисканців міста. Створена вона була при храмі Пресвятої Діви Марії – Матері Церкви  на лівому березі Києва.

Цікава історія її заснування, цікаве і продовження її францисканського служіння. Маючи таких чудових наставників і духовних Асистентів – братів Першого Францисканського Ордену OFMcap, отримуючи їх духовну допомогу, брати і сестри кожного разу вдосконалюються на шляху до святості, до якої покликані. Дорога цього служіння не проста, потребує жертовності та самозречення.

В цей чудовий ювілей, який святкувався  на тлі пандемії та карантинних обмежень, брати і сестри дякували Господу, прославляючи Його у своєму служінні! Божа Служба, в якій єдналися брати і сестри двох гілок Францисканського Ордену та Францисканська молодь ще раз засвідчила єдність Великої Францисканської Родини.

Брати і сестри дякували Господу за своє францисканське покликання і кожному було над чим поро змірковувати. Саме на цьому акцентувалася увага ювілярів:що зроблено, що потребує перемін, щоб францисканський заклик до «Миру та добра» панував у  всіх справах францисканського служіння. Попереду – ціле життя, особливо у францисканської молоді, яка активно долучилася до служіння і спільнота вже має наслідки – поповнення своїх рядів саме з неї.

В цей день, 8 грудня, вихідці з францисканської молоді брати Андрій і Руслан склали Вічні Обітниці в спільноті ФОС, а сестри Тетяна, Неля, Марина і Вікторія вступили до Новіціату цієї спільноти. Досвід старшого покоління та духовний ентузіазм молоді в доброму поєднанні, що може бути кращим?!Брати Першого Ордену відновили свої Вічні  Обітниці, запросивши і братів та сестер ФОС також до відновлення їхніх  Вічних Обітниць. Відновлювала свої Обітниці і Францисканська молодь. Все це святково відбувалося перед Вівтарем! Будь прославлений, Господи!

Читаючи історію спільноти, захоплюєшся тим духовним ентузіазмом, що заполонив серця тих перших братів і сестер, які відповіли на заклик святого Франциска – наслідувати Господа нашого Ісуса Христа за його прикладом, але історія зазвичай повторюється, тому і приходить до спільноти молодь, яка доповнює досвідчених братів і сестер. Та має бути, так і є в цій спільноті!

Божого всім благословення! Велика подяка всім Духовним Асистентам та Настоятелям Храму, які на протязі стількох років, будували його, створювали в ньому  живу Церкву і спільноту світських францисканців в місті Києві!

Прямуємо разом з вами до святості, брати і сестри ФОС м. Києва! Цього зичимо вам і собі ми – всі інші спільноти Північного Регіону ! Місто Київ, Житомир, Коростень, Коростишів, Бердичів, Новоград-Волинський, Баранівка, села Полянка і Карвинівка, смт. Першотравенськ – все це північний Регіон ФОС, всі ми доповнюємо один одного і створюємо один францисканський букет  тих квіточок, про які мріяв святий Франциск!!!

Заступник Старшої Ради ФОС Північного Регіону, брат спільноти ФОС м. Києва Павло Сичевський.

25-річчя спільноти Францисканського Ордену Світських м. Києва

25-річчя спільноти Францисканського Ордену Світських м. Києва

25-річчя спільноти Францисканського Ордену Світських м. Києва