Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

2-4 червня 2016 року відбулася значна подія в житті Францисканського Ордену Світських в Україні – братерсько-пастирська візитація Міжнародної Ради ФОС та Виборчий Капітул Національної Ради ФОС.  Такі форуми проводяться один раз на три роки і мають за мету  поглиблення братерської єдності всієї Міжнародної спільноти ФОС та обрання нової  Ради Національної Спільноти ФОС в Україні.

Братерсько – пастирську візитацію провели: представник Міжнародної Ради ФОС, відповідальний за територію ФОС "Європа-ІІ"  брат Аттіліо Галімберті OFS (Італія) та делегат Голови Конференції Генеральних Духовних Асистентів ФОС  о.Руфіно Марийка OFM .

Братерська візитація розпочалась 3 червня 2016 р. із зустрічі бр.Аттіліо з членами Національної Ради, що відходить. Обговорювались важливі питання розвитку Національної Спільноти ФОС в Україні, труднощі та плани на майбутнє. Особлива увага була присвячена питанню становлення, розвитку та співпраці спільнот Францисканської Молоді (ФМ) і ФОС. Брат Аттіліо пояснив членам Ради ФОС та  братерському Аніматору ФМ основні засади співпраці цих двох учасників Францисканської Родини. Роз'яснив також принципи їх взаємодії при створенні структур Францисканської Молоді. Для учасників Капітулу брат Аттіліо прочитав дві конференції – про розвиток руху Францисканської Молоді у світі та про життя і діяльність Національних спільнот ФОС в східноєвропейських країнах Європи.

На закінчення дня відбулось особисте знайомство братів та сестер – делегатів Капітулу. Велике зацікавлення учасників  викликала презентація «Історія створення та розвитку Францисканського Ордену Світських в Україні», підготовлена Національною Радою ФОС.

 Виборчий Капітул розпочався 4 червня 2016 року о 10-00 год. В роботі Капітулу прийняли участь 52 делегати, в тому числі члени Регіональних Рад  від  п'яти регіонів Національної спільноти ФОС та члени Національної Ради, що відходить. Головою Капітулу виступав брат Аттіліо Галімберті, OFS. Капітул відбувався за участі делегата Голови Конференції Генеральних Духовних Асистентів МР ФОС  о.Руфіно Марийка, OFM  та трьох Національних Духовних Асистентів: бр.Казиміра Гузіка OFM Cap, о.Славомира Ветлугіна OFM, о.Кшиштофа Пельца  OFM Conv. Були присутні також Духовні Асистенти  Регіональних спільнот та Національний Духовний Асистент ФМ  бр. Ігор Мулярський OFM Cap.

Про результати служіння Національної Ради за період 2013-2016 р.р. від імені Ради звітувала Старша Національної Ради с.Ірина Рудиченко OFS. По закінченню Звіту після короткої перерви відбулися вибори нової Національної Ради ФОС в Україні, яка має служити  в  період   2016-2019 р.р.

До складу новообраної Національної Ради ФОС в Україні ввійшли:

сестра Наталія Альміз (Хмельницький Регіон)  – Старша НР ФОС;

брат Сергій Музика (Південно-Східний Регіон)- заступник Старшого НР ФОС;

сестра Людмила Ковтюх (Південно-Східний Регіон)-відповідальний за формацію;

брат Олексій Макаров (Вінницький Регіон) –скарбник;

сестра Ірина Рудиченко (Хмельницький Регіон) – секретар;

сестра Діна Шабаліна (Хмельницький Регіон) –Міжнародний Радник;

сестра Христина Лопачак (Західний Регіон) – помічник Міжнародного Радника;

Під час Святої Месси новообрана Рада склала  присягу перед делегатами Капітулу - представниками Національної спільноти ФОС  та в присутності Духовних Асистентів Національної Ради, представників Генерального Духовного Асистента та представника Генерального Міністра ФОС та отримала благословіння Церкви на плідне служіння  Ордену та Церкві.

На спільному засіданні двох Рад – Ради минулої каденції та новобраної Ради – представник Міжнародної Ради бр.Аттіліо Галімберті OFS привітав новообрану Раду та подякував за служіння Раді, що відійшла.  Він також ознайомив членів двох Рад з головними  напрямками діяльності Міжнародної спільноти, з її  новаціями, проблемами та завданнями. Члени новообраної Ради мали можливість отримати вичепні відповіді на проблемні питання, які можуть мати місце  в житті Національної спільноти.

В останній день Капітулу відбулася зустріч Аттіліо Галімберті, OFS з членами  Тимчасової Національної Ради та представниками місцевих спільнот Францисканської Молоді. Зустріч відбулася у формі братерського діалогу та була сприйнята Францисканською молоддю як значна подія в процесі зародження та становлення Національної  спільноти  ФМ в Україні.

На Капітулі не бракувало братерського спілкування, обміну  досвідом життя та служіння місцевих спільнот, а також спільного святкування з піснями прослави Господа.

Богу нехай буде подяка!

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні

Національний Виборчий Капітул ФОС в Україні