Зряче серце

«Незряча мати незрячих» – саме з такою назвою нещодавно побачила світ збірка, яка видрукувана згромадженям «Сестри Францисканки Служебниць Хреста» в 2021 році.

Житомир, який був свідком перетворення звичайної дівчини на ту, яка втративши зір, серцем побачила і відчула надприродне Боже Світло і почала служити Богу та незрячим фізично і духовно людям за покликом святого Франциска, отримав приємну новину про і про те, що 27 жовтня 2020 року Папа Франциск підписав декрет про оголошення її блаженною та винесення її на вівтар слави!

«Ось моя таємниця. Вона дуже проста: зряче одне серце. Найважливішого очима ти не побачиш. А.dе Сент-Екзюпері. Маленький принц». Словами з цієї мудрої дитячої казки і розпочинається збірка. Ці слова перетворила в дійсність блаженна Слугиня Божа Єлизавета Роза Чацька ! «Бувають у житті людей великі катастрофи, які руйнують, ламають, рвуть і перевертають усе. Нічого вже не залишається від того, що пов’язувало із життям…. Пише нам Роза Чацька і пропонує Божі рецепти на прикладі свого стражденного, але такого щасливого життя! Дякуємо тобі, Господи, за неї!

Ми, світські францисканці, пишаємося нашими святими, які вже щасливо перейшли земну долину плачу і дійшли до пристані вічного миру та щастя, пишаємося Слугинею Божою Єлизаветою Розою Чацькою, яка є для нас прикладом в служінні, бо вона була світською францисканкою! Серед нас було і є чимало святих і блаженних, які визнані Церквою такими! Це були різні люди, але у них була одна мета – наслідувати Господа нашого Ісуса Христа за прикладом святого Франциска! 9 жовтня 2017 року Папа Франциск затвердив декрет Конгрегації у справах святих, який стосувався визнання мучеництва слуги Божої, уродженки України, Рози Чацької, а 28 жовтня 2020р. папа Франциск  затвердив Декрет про беатифікацію Слугині Божої Матері Єлизавети Рози Чацької – засновниці Згромадження Сестер Францисканок Служебниць Хреста, які працюють в Україні, в тому числі і в м. Житомирі. 12 вересня 2021 року в Храмі Божого Проведіння у Варшаві відбулась Урочистість її Беатифікації.

Матір Єлизавета Роза народилася в Білій Церкві, а в 22 роки, вона проживаючи в місті Житомирі, одягла монаше вбрання Третього Ордену святого Франциска, на той час, коли вже повністю втратила зір. Її постать є визначною для світу і світських францисканців, яка своїм життям і служінням пропонує нам, як не втратити сенсу земного життя, довіривши його Божому Провидінню. Церква заохочує нас до молитви за її посередництвом. «Простою дорогою освячуйтеся самі й у такий спосіб світіть прикладом іншим, зносячи найменші, найдрібніші нездужання такими методами Господа Ісуса: тихістю, любов’ю, покорою, силою без насильства, несправедливості…Усе методами Господа Ісуса…починаючи від низу аж до верху, нехай Господь Ісус запанує всюди, щоб люди Йому не перешкоджали…». Так служила Богу і людям Слугиня Божа Єлизавета Роза Чацька. Прославляємо Бога в її служінні!

 

Підготувала сестра ФОС м. Житомира Людмила Павловська.

Зряче серце