Єднання сердець

Зустріч спільноти Францисканського Ордену Світських м. Житомира з Єпископом Віталієм Кривицьким Ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії, яка відбулася 23 жовтня 2021 року в Храмі святого Яна з Дуклі під час його візитації, в присутності Духовного Асистента спільноти ФОС о. Милослава Горая OFM, залишила свої враження, захоплення, роздуми і була свідоцтвом єдності Першого Ордену і світських францисканців.

Здається, єпископ – дуже велика посада в ієрархії Церкви, та так воно і є, і створена Церквою для служіння Богу та ближнім. Саме таке ставлення Єпископа відчули на собі світські францисканці нашого міста. З перших Його слів, звернених до спільноти, запанувало абсолютне взаєморозуміння і почуття великої довіри один до одного. Прості запитання, але по суті складні за змістом, на які хотілося відповідати. Вони торкалися, як францисканського покликання, розпізнання своєї дороги і сенсу перебування в францисканській спільноті, так і того, для чого прийшли до неї і чим вже послужили Богу і ближнім і чи часто запитуємо себе, чи змінилися ми на час перебування в ній і чи змінилися всі навкруги нас. Роль спільноти, її харизми у формуванні, як і кожної особистості, так і спільноти в цілому, апостольське служіння кожного, згідно з отриманими дарами і талантами, без примусу, але з любові не залежно від віку і стану здоров’я і , головне, покликання до святості – такі запитання ставив собі в процесі цієї розмови, кожен світський францисканець. Хтось роздумував мовчки, а хтось голосно поєднувався в щирій любові розмови. Такий собі діалог! Цікаво, що сестри, які вже чимало років прибирають Храм двічі на тиждень, і деяким з них чимало років, не чекали подяки, вони просто знайшли своє місце в апостольському служінні, знаходячи час і кожну вільну в світському житті хвилину, щоб ця справа із буденних обов’язків перетворилася в справу любові.

Участь в Таїнстві Сповіді і примирення з Богом та самим собою – це вже шлях до святості, а Господь, Який Сам є Святим заохочує до неї, спільнота ж допомагає побачити свої духовні недоліки, в ній не має бути ворогів, бо часто

Господь ставить на нашому шляху людей через яких ми можемо їх досвідчити.

Старенькі, одинокі, немічні потребують особливої уваги, тому часто шляхи францисканського служіння ведуть саме до них і це відбувається незалежно від віросповідання, бо є чимало тих, хто чекають на допомогу. Світські францисканці , допомагаючи священикам, опікуються духовними справами католиків, які перебувають в геронтологічному пансіонаті, але якому на даний час дещо завадила пандемія, відвідують одиноких і самотніх, як своїх братів сестер, так і інших. До речі, після нашої зустрічі Єпископ Віталій Кривицький разом з Настоятелем Храму о. Петром Новосельським OFM і сестрами світськими францисканками відвідав Геронтологічний пансіонат, де зустрівся з тими римо-католиками, які відвідують Божі Служби, поцікавився їхнім життям і відповів на духовні питання. З великою вдячністю люди згадували всіх священиків, не тільки нинішніх, але і тих, які раніше провадили у них Божі Служби, піклувалися їхнім духовним здоров’ям, а нині служать в інших місцях.

Розвозиться їжа для потребуючих, провадяться молитви в молитовних групах, як в інтенціях спільноти, так і потребуючих парафіян.
Сестри і брати ФОС приймають участь в Живих Розаріях, прославляють Бога співом в парафіяльному хорі, тощо. Обговорювалися питання,чи є якась допомога і спілкування з і францисканською молоддю, чи залишаються вони потім в ФОС. Чи змінив нас всіх період карантинів, чи не привів до байдужості, або, навпаки, зміцнив нашу віру і посилив спрагу до частого спілкування з Богом, через прийняття Святого Причастя ?! Насправді, зі слів братів і сестер, прийшло переосмислення свого духовного життя і поцінування тих духовних благ, яких пропонує нам Господь через Церкву і священиків, особлива подяка лунала на адресу Духовного Асистента спільноти ФОС о. Милослава Горая OFM, який не шкодує свого часу на спілкування і необхідну допомогу спільноті. Чимало питань і ще більше відповідей торкнулися сердець присутніх на зустрічі.

Ця зустріч виявилася бажаною і необхідною для світських францисканців, бо ще раз засвідчила про велику роль Духовних Асистентів, які незалежно від вибраної харизми, опікуються спільнотою ФОС. Єпископ Віталій Кривицький SDB Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії зустрівся зі світськими францисканцями і поблагословив нас своїм пастирським благословенням! «Все можу у Тому, хто укріплює мене( в Ісусі Христі)» Флп 4,13 – саме до цього закликав він нас!

Святий Йоан Боско і святий Франциск зустрілися у своїх послідовниках і ще раз ми отримали свідоцтво єдності сердець і ще раз зрозуміли, що чим більше посада, тим більше має бути жертовне і в любові служіння, яке і засвідчила ця зустріч!

З такими думками і отриманим Пастирським благословенням закінчилася наша зустріч, але, насправді, вона не закінчилася, бо буде продовжуватися в отриманих завданнях – молитвах про нові священицькі покликання та в усіх інтенціях Церкви, в спільному служінні тим, хто потребує любові і допомоги, піклуванні про допомогу молоді, яка часто є ще не визначеною в виборі життєвого шляху, а, головне, в тому Мирі та Добрі, які кожен має нести в земне суспільство, ставати сіллю і світлом Христовим на землі – до цього спонукала нас зустріч з Його Екселенцією Віталієм, Який і своїм служінням підтверджує виконання тих завдань, які Він отримав від Господа і Церкви. Дякуємо нашому Єпископу Віталію і прославляємо Бога в його служінні!

 

 

Сестра ФОС м. Житомира Людмила Павловська.

Єднання сердець

Єднання сердець

Єднання сердець

Єднання сердець

Єднання сердець

Єднання сердець